Zdecydowałeś się na przegląd archiwum, w których zalegają dokumenty? Dokumenty w siedzibie Scenter zostaną poddane profesjonalnemu i bezpiecznemu procesowi niszczenia.

Proces niszczenia dokumentów nie powinien przebiegać przypadkowo. W wielu przypadkach dokumentacja zawiera newralgiczne informacje, dane klientów lub inne poufne dane biznesowe. Dostanie się ich w niepowołane ręce może spowodować zagrożenie dla działalności rynkowej lub mieć poważne konsekwencje prawne. Niszczenie dokumentów
samodzielnie, nawet wysokiej jakości niszczarką może zatem okazać się zdecydowanie droższe, niż powierzenie tego zdania profesjonalnej firmie.

Dokumenty w siedzibie Scenter zostaną poddane profesjonalnemu procesowi niszczenia dzięki własnemu profesjonalnemu parku maszyn oraz wykwalifikowanym pracowniom. Choć siedziba firmy znajduje się w niewielkim Ostrzeszowie jesteśmy również przygotowani na masowe brakowanie dokumentacji przygotowując je do transportu z siedziby klienta praktycznie na terenie całej Polski. Transport dokumentów odbywa się specjalnie zabezpieczonymi pojazdami, tak aby zachowana została pełna integralność. Istnieje również możliwość wynajęcia specjalnych pojemników zapewniających bezpieczeństwo dokumentów przeznaczonych do utylizacji.

Niszczenie dokumentów a prawo

W większości przypadków niszczenie dokumentacji musi odbyć się zgodnie z zaleceniami wynikającymi z obowiązującego prawa. Dotyczy to przede wszystkim poufnych danych osobowych. Takie dokumenty poddawane są niszczeniu mechanicznemu, gwarantując w ten sposób brak możliwości ponownego odtworzenia dokumentu. Nasze urządzenia spełniają europejską normę DIN 66399, dzięki czemu uzyskujemy w procesie niszczenia dokumentacji III klasę ochrony i 4 stopień bezpieczeństwa. Gwarantujemy całkowitą nieczytelność każdego powierzonego nam dokumentu. Naszymi klientami są instytucje i firmy z sektorów takich jak: administracja publiczna, geodezja, inżynieria, kancelarie prawne i komornicze, służba zdrowia, ubezpieczalnie, instytucje z sektora finansowego. Dzięki posiadaniu certyfikatów, instytucje zyskują pewność, że niszczenie dokumentów odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami.

Dzięki zastosowaniu sprawdzonych procedur, możemy zagwarantować, że poufne czy dane osobiste nie wydostaną się na zewnątrz.

Jak przebiega proces niszczenia dokumentów?

Proces ten rozpoczyna odbiór dokumentów od klienta specjalnie zabezpieczonymi pojazdami. Dokumenty podczas transportu umieszczone są w specjalnych pojemnikach z plombami lub zamkami. Przed wyruszeniem w drogę przygotowywany jest specjalny protokół zawierający informacje o ilości i rodzajach pojemników, numerów plomb oraz dacie wykonania usługi.

Następnie dokumentacja trafia do naszego zakładu. Dzięki wyspecjalizowanym maszyną w naszym parku maszyn, mamy możliwość mielenia dokumentacji papierowej na bardzo małe ścinki, aby następnie je zgnieść i prasować. Obiekt jest w pełni bezpieczny i podlega stałemu monitorowaniu. Nasi pracownicy posiadają doświadczenie, odpowiednią wiedze oraz
uprawnienia. Po zakończeniu niszczenia klient otrzymuję certyfikat potwierdzający ich utylizacje zgodnie z obowiązującym prawem.

Ile kosztuje niszczenie dokumentów?

Ceny za niszczenie dokumentów zależą od wielu czynników m.in. od ilości dokumentów, zanieczyszczenia w postaci koszulek czy segregatorów, sposobu odbioru oraz miejsca, z którego mają zostać odebrane. Jesteśmy jednak przekonani, że samodzielne ich zniszczenie będzie bardziej kosztowne i nasza firma jest wstanie zapewnić bardzo korzystną cenę. Dlaprzykładu Pan obsługujący niszczarkę w twojej firmy, aby zniszczyć tonę dokumentów, kosztuje Twoją firmę 1876 zł (zakładając, że zarabia 20 zł na godzinę i niszczy dwie kartki na sekundę, bez przerw, wliczając koszt prądu i inne opłaty, jak np. worki foliowe 150l na ścinki). Zrobimy to za Ciebie szybciej i taniej. A oprócz tego zaproponujemy dodatkowe rozwiązania, aby ułatwić Ci życie.

Korzyści z masowego niszczenia dokumentów

Jeśli nadal zastanawiasz się czy warto skorzystać z profesjonalnego niszczenia dokumentów wykonywanego przez firmę Scenter to musisz wiedzieć, że:

  • Niszczenie dokumentów to redukcja kosztownego miejsca.
  • Ograniczasz zasoby archiwum poprzez selektywne i zgodne z prawem brakowanie dokumentacji.
  • Zapewniamy wysoki poziom utajnienia danych dzięki niszczeniu w przemysłowych instalacjach niszczących wg normy DIN 66399 z III klasą ochrony i 4 stopniem bezpieczeństwa.
  • Zniszczone, zbelowane dokumenty zostaną oddane do recyclingu.
  • Niszczenie dokumentów na własną rękę bywa czasochłonne oraz bardziej kosztowne. Dodatkowo ma ograniczenia związane z niszczeniem nośników cyfrowych.
  • Zwykłe usunięcie pliku z dysku twardego komputera nie wystarczy, dane można z łatwością odzyskać.

Abonamentowe niszczenie dokumentów

Jeżeli w swoim przedsiębiorstwie posiadasz rozbudowane struktury i przetwarzasz setki dokumentów zawierających wrażliwe dane, takie jak dane osobowe czy poufne informacje dotyczące działalności, oferujemy rozbudowany wachlarz bezpiecznych pojemników dostosowanych do Twoich potrzeb. Stosowany przez nas system całkowicie zabezpiecza dokumenty od momentu zbiórki, poprzez transport i skończywszy na bezpiecznym niszczeniu.

Jeżeli nie jesteś pewien czy to rozwiązanie jest dla Ciebie skontaktuj się z nami podczas krótkiej rozmowy lub spotkania. Dobierzemy i doradzimy która z usług jest dla Ciebie najlepsza.

Częste pytania:

Dokumentów firmowe i finansowe niszczone musza być na tyle efektywne, aby dane poufne zawarte w nich, były bezpieczne, nie do odzyskania. RODO precyzuje, że do takiego niszczenia zobowiązane są m.in.:

  • podmioty publiczne (m.in. szkoły, szpitale, urzędy)
  • prywatne firmy, które przetwarzają dane.

Niszczenie dokumentów firmowych obejmuje nie tylko papierową dokumentację. Dotyczy to również m.in. płyt CD, DVD, dysków twardych, pamięci przenośnych itp. Obowiązek RODO narzuca bezpieczne utylizowanie danych przechowywanych
również w ten sposób.

Brakowanie dokumentacji niearchiwalnej polega na wydzieleniu i przekazaniu do zniszczenia tej części dokumentacji, której zgodnie z obowiązującymi przepisami, okres przechowywania upłynął oraz która straciła swoje praktyczne zastosowanie dla danej instytucji, firmy.

Niszczenie dokumentów podatkowych, księgowych czy kadrowych mamy w swojej ofercie od początku istnienia firmy. Sprawdzonym a zarazem bezpiecznym sposobem utylizacji dokumentów jest użycie do tego celu specjalnych pojemników do ich gromadzenia, a następnie transportowania do miejsca, w którym zostaną zniszczone zgodnie z
obowiązującym prawem i normami.

W jakiej miejscowości mogę skorzystać z usług Scenter?