Digitalizacja dokumentów zapewnia przewagę na rynku i bezproblemowy dostęp do dokumentów z każdego miejsca.

Digitalizacja, czyli inaczej cyfryzacja polega na masowym skanowaniu dokumentów papierowych na wszelkie nośniki cyfrowe i do systemu komputerowego. Jest ułatwieniem w każdej firmie i instytucji. Nie zalegają one przez to na półkach, w segregatorach. W naszej firmie mamy zarówno doświadczenie, jak i nowoczesny sprzęt służący do digitalizacji dokumentów. Digitalizacja może odbywać u klienta na terenie Wrocławia i okolic, ale też w naszej siedzibie. Jak digitalizacja wszelkich akt i może pomóc w przeprowadzeniu zmian w firmach? Podpowiadamy.

Czym jest digitalizacja, cyfrowe archiwum?

Digitalizacja dokumentów to nic innego niż skanowanie dokumentów będącej już w formie papierowej do systemów komputerowych. Jest to w dzisiejszych czasach rozwiązanie bardzo nowoczesne i sprawdzone. Jest rozwiązaniem, z którego powinna skorzystać każda firma, aby zaoszczędzić nie tylko czas, ale zadbać o bezpieczeństwo.

Digitalizacja i skanowanie dokumentów:

  • pozwala skrócić czas dotarcia do dokumentów i poprawia ich obieg,
  • brak stresowych sytuacji przy kontroli, ponieważ znajdujemy szybciej każdy dokument,
  • umożliwia pracę kilku osób z danym dokumentem w tym samym czasie,
  • zabezpiecza oryginały bez ryzyka zagubienia czy zniszczenia jedynej kopii,
  • pozwala oszczędzić powierzchnię biurową i obniżyć koszty utrzymania archiwum.

Jakie korzyści płyną z digitalizacji dokumentów?

Dzięki digitalizacji zaoszczędzić można nie tylko cenny czas pracowników, ale też wiele miejsca w firmie. Zdecydowanie łatwiej jest odnaleźć interesujący i potrzebny nas dokument w sieci, niż szukać go w masie akt na półkach. Digitalizacja dokumentów podnosi też bezpieczeństwo danych poufnych. Materiały przechowywane w formie cyfrowej są też bardziej zabezpieczone przed wieloma niespodziewanymi sytuacjami, takimi jak pożar lub zalanie. Kolejną korzyścią jest zredukowanie i tak już sporych ilości wykorzystywanego papieru. Nawet częściowa rezygnacja z druku ma ogromne znaczenie dla ochrony środowiska naturalnego. Obniża zużycie wody i redukuje uwalnianie do środowiska toksycznych substancji. Takimi operacjami staramy się dbać o środowisko i zachęcamy do tego inne firmy.

Na czym dokładnie polega skanowanie dokumentów?

W naszej firmie wiemy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dlatego rozwiązanie, jakie proponujemy, w ogromnym stopniu usprawnią zarządzanie dokumentami. Digitalizacja jest skanowaniem dokumentów papierowych. Tworzy się ich kopię w formie elektronicznej, które są następnie przechowywane w cyfrowym archiwum np. na dyskach lub serwerach. Digitalizacja jest idealnym rozwiązaniem dla każdej profesjonalnej firmy. Dzięki niemu tradycyjną formę przechowywania koniecznych dokumentów w wersji papierowej można zastąpić nowoczesnym rozwiązaniem skanu i zlecić go firmie, która się w tym specjalizuje.

Usługę digitalizacji dokumentów kierujemy do wszystkich firm i instytucji z Wrocławia i okolic. Dzięki niej dokumenty będą bezpiecznie przechowywane w serwerach, Zatroszczymy się też o to, aby Twoja firma nie musiała martwić się kurczącą się ilość miejsca w biurze. Pozwolimy zaoszczędzić Twój cenny czas i Twoich pracowników.